MAN KAITINA, KA VIŅI ĒD TIK SKAĻI
Komponists: Krists Auznieks, Platons Buravickis, Linda Leimane, Santa Ratniece. Mūzikiķi: vijolniece Agnese Kanniņa, klarnetists Kārlis Catlaks, basģitārists Jānis Rubiks, perkusioniste Elīna Endzele, flautiste Liene Dobičina.
Dramaturģija Ance Muižniece
Māksliniece Pamela Butāne
Cirka mākslinieki – norvēģu žonglieris Julians Sēters (Julian Saether), akrobāts Gabriels Skūgs (Gabriel Skog), žonglieris Egils Zvejnieks, žongliere Elīna Konrade un klauns-žonglieris Mariano Gedvillo (Mariano Gedwillo). 
Gaismas un skaņas dizainu veidojuši Jurģis Ozols un Jānis Straume.
Sadzīviskie sīkumi piepilda lielāko daļu mūsu ikdienas, bet pusaudžu vecumā ierastās un pazīstamās lietas nereti izraisa konfliktus ar apkārtējiem – par to, ka kāds pārāk skaļi ēd, velk drēbes kaitinošā krāsā vai tur pildspalvu citādāk kā mēs gribētu. It kā muļķīgi, bet katrs no mums ir bijis situācijā, kad šādi sīkumi izprovocē uz pārspīlētu rīcību vai domām.
Vienlaikus aizkaitinājums par citu skaļo ēšanu norāda uz mūsu priviliģēto stāvokli – mums ir resursi. Un brīdī, kad sastopamies ar lieliem dzīves izaicinājumiem, vai kaut kas atgadās ar mūsu tuviniekiem, šie kaitinošie ikdienas paradumi aizmirstas un kļūst maznozīmīgi. Mēs pārstājam cīnīties cits ar citu.
Kombinējot jauniešu pārdomas un mākslu laboratorijas “CirqueMusique” radošo darbnīcu laikā attīstītos cirka elementus, dramaturģe Ance Muižniece kopā ar mākslinici Pamelu Butāni radījusi stāstu par dažādu indivīdu attīstības ceļu līdz sevis un pasaules pieņemšanai. Ceļš sākas ar šaurāko loku (es – kā daļa no ģimenes), tālāk pievēršas vidējam lokam (draugi). Vēlāk tas aizved pie lielā loka (sabiedrība), lai noslēgumā atgrieztos pie sevis (es) jau ar citu izpratni par sevi un pasauli.
Back to Top